pbvision
Rozszerzona rzeczywistość w logistyce i produkcji

LOGISTYKA PRZYSZŁOŚCI, JUŻ DZIŚ

Rzeczywistość magazynu czy hali produkcyjnej. Trud ujarzmiania rzeczywistości wspierany za pomocą Rzeczywistości Rozszerzonej (AugmentedReality). Na regale zaświeca się wskaźnik, który wskazuje skąd pobrać produkt, ale wskaźnik nie istnieje. Trójwymiarowy znak wskazuje miejsce na regale, tak jak wydaje się, że powinno być, ale tę rzeczywistość widzi tylko operator w okularach. Żadnej dodatkowej infrastruktury. Samodzielna zmiana układu magazynu czy detali na linii produkcyjnej w kilka minut. Przeniesienie do innej lokalizacji? Nie ma problemu. Szkolenie nowych pracowników? „Włóż okulary i podążaj za wyświetlanymi obrazkami”. Nie trzeba znać języka, komend czy procedur. Pracownik chodzi między regałami w magazynie, bez żadnej kartki czy terminala. Szybko i bezbłędnie znajduje produkty, jak gdyby były one specjalnie oznaczone. Ale w magazynie nie widać nic nadzwyczajnego. Inni ludzie w pomieszczeniu widzą tylko produkty na regałach, ale przed oczyma pracownika przed właściwym miejscem na regale powstaje wyraźny, świecący znak i cyfry. Spojrzenie w tę dodatkową, rozszerzoną rzeczywistość umożliwiają pracownikowi okulary Microsoft HoloLens, które ma na głowie.Urządzenia komunikują się z systemem informatycznym za pomocą sieci Wi-Fi. Informacje o produktach i ich lokacjach pobierane są bezprzewodowo. Potwierdzenia pobrania do LucaCom Serwer wysyłane są również bezprzewodowo. Dla prawidłowej pracy HoloLens musi znajdować się w stabilnym zasięgu sieci Wi-Fi (2,4GHz albo 5GHz). W HoloLens pracownik wciąż postrzega świat zewnętrzny, ale sterowane przy wykorzystaniu wewnętrznego komputera okulary rozszerzają go o treści wirtualne. Nie ma niebezpieczeństwa, że pracownik zderzy się z innym lub uderzy w regał. Obrazy wirtualne, które ułatwiają pracę, są w naturalny sposób połączone z realnie istniejącą rzeczywistością. Granice pomiędzy rzeczywistością i iluzją w polu widzenia szybko znikają.


Podstawowa funkcja HoloLens jest prosta – ma łączyć świat cyfrowy z rzeczywistym.

Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji


Firma LUCA Logistic Solutions otrzymała główną nagrodę w konkursie Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016 za system Pick-by-Hololens, który wspomaga kompletacje za pomocą okularów interaktywnych.

Konkurs Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji wyłania innowacyjne produkty i usługi wspierające pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologie, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych innowacyjnych rozwiązań w logistyce, transporcie i produkcji, które wdrożono lub usprawniono w tych sektorach w ciągu ostatnich dwóch lat lub które wkrótce będą implementowane. Zadaniem konkursu jest zebranie i opisanie pojawiających się na rynku nowatorskich pomysłów, które mogą stać się zarówno innowacjami podtrzymującymi jak i przełomowymi. Konkurs ma inspirować i mobilizować menedżerów łańcucha dostaw oraz przygotowywać do wyścigu w XXI wieku, w którym o sukcesie wielu firm przesądzają innowacje.

Inne systemy luca

Skontaktuj się z nami